Ballongbukett - Sundae Fun Day
0 kr
415 kr
Somrig, färgglad och full av glassig festkänsla! Sundae Fun Day är ballongbuketten för alla som vill fira med stil (och gärna med lite glass). Med sina fina klara färger blir den en självklar dekoration på sommarfester, födelsedagar eller glasskalaset.
Placera den vid glassbaren för att förstärka temat, i köket som en påminnelse om att fira vardagen lite extra eller i lekrummet för maximal lekfullhet.
Ballongbuketten består av totalt 4 st ballonger, 2 folieballonger, 1 formad som en glass och 1 med texten Happy Birthday. 2 st latexballonger, 1 lila och 1 babyblå. Latexballongerna har en diameter på 28 cm och är tillverkade av 100% nedbrytbart naturlatex. Folieballongerna är 114 cm och 45 cm. Tyngd och snöre ingår när du väljer det heliumfyllda alternativet, annars ingår det inte.
Önskas andra färger? Det fixar vi! Skriv i meddelandefältet vid kassan vilka färger du önskar.
Leveransalternativ
Ballongerna med helium hämtas upp i butiken vid Liljeholmskajen. I kalendern väljer du när du vill hämta dina ballonger. Vill du ha ballongerna levererade till din dörr välj Hemleverans i kassan. Önskar du att ballongerna är en present och vill ha det levererat till någon annan än dig själv så går det bra att skriva det som meddelande i kassan.
OBS! Tillverkningstid är ca. 2 dagar. Ingen returrätt på heliumfyllda ballonger.